Dotazy

Jak se zaregistruji do závodu?

  • v sekci závody si zvol sport a trať závodu, kterou chceš absolvovat
  • klikni na tlačítko "zaregistrovat" a vyplň registrační formulář (výběr tratě je aktivní až poté, co zadáš rok svého narození)
  • pokud chceš zaslat v jedné zásilce medaile i pro své členy rodiny, kteří se závodu též účastní, uveď v adrese pro doručení u všech závodníků stejné jméno a adresu
  • po registraci ti zašleme na e-mail shrnutí tvé registraci včetně instrukcí, jak po skončení závodu zaslat důkaz o splnění aktivity

Nepřeceňuj své síly a zvol si trasu přiměřenou svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. 

Jak můžu registraci uhradit?

Úhrada registrace probíhá online přes platební bránu. Výchozí způsob platby je platební kartou, ale můžeš si zvolit i platbu online bankovním převodem (tuto možnost ale nepodporují všechny banky). Pokud nemáš možnost platby online, napiš nám na e-mail zavod@zimnivirtualnihry.cz a domluvíme se na dalším postupu.

Informaci o provedení platby bankovním převodem můžeme od platební brány obdržet se zpožděním (nejčastěji 1 hod. až 24 hod.), proto po platbě vyčkej. Startovní číslo ti bude přiděleno automaticky ve chvíli, kdy obdržíme od platební brány informaci o úspěšné platbě. Platba bankovním převodem je dostupná pouze do termínu 2 dnů před začátkem závodu, po tomto termínu je možná platba pouze online platební kartou!

Kde najdu startovní číslo?

Po uhrazení registrace ti systém automaticky vygeneruje startovní číslo, které najdeš na své registrační stránce.

Nepřišel mi E-mail s potvrzením registrace

Registrační E-mail posíláme obratem. Pokud ti tedy nepřijde do pár minut po registraci, zkontroluj všechny složky, kam by mohl zapadnout (SPAM, hromadná pošta apod.). Jestli ho nenajdeš ani tam, podívej se do startovní listiny, zda tvá registrace úspěšně dorazila a jestli ano, napiš nám žádost o opětovné zaslání e-mailu na zavod@zimnivirtualnihry.cz. K žádosti napiš i své startovní číslo, které také najdeš ve startovní listině (pokud je tvá registrace uhrazena).

Zadal(a) jsem špatné údaje při registraci

Všechny své údaje (pohlaví, jméno, trať, ročník narození, název klubu), můžeš bez naší pomoci opravit na své registrační stránce (odkaz najdeš v e-mailu s potvrzením registrace). U chybně vyplněné položky klikni na odkaz "změnit" a údaj oprav dle potřeby.

Je možné změnit závodní trať? 

Zvolenou si trať můžeš kdykoliv změnit na své registrační stránce (odkaz najdeš v e-mailu s potvrzením registrace). U položky "Trať" klikni na odkaz "změnit" a zvol novou délku tratě z rozbalovací nabídky. Změna je možná pouze do doby, než nahraješ důkaz o své aktivitě.

Jak mám nahrát výsledek aktivity?

  • u měřených tratí si aktivitu zaznamenej na chytré hodinky, nebo mobilní aplikaci (např. Strava, SportsTracker a další)
  • po dokončení nám odešli důkaz o absolvování aktivity (screenshot obrazovky ze zvolené sportovní aplikace) dle instrukcí v registračním e-mailu

V e-mailu s potvrzením registrace máš odkaz na svou registrační stránku, na které je v čase konání závodu dostupný formulář pro zadání výsledku. Na fotce / screenshotu z aplikace, musí být vidět délka tvé aktivity, spolu s časem a datumem (může být i "today"), případně další potřebné údaje dle závodní disciplíny. Po vložení uvidíš svůj výsledek, který čeká na naši kontrolu. Jakmile výsledek schválíme, bude tvůj čas zaznamenán do výsledkové listiny. Kontrola může trvat i několik hodin, přeci jen v hlavním čase zkontrolovat stovky až tisíce výsledků zabere určitý čas.

U neměřených tratí stačí vložit jakoukoli fotku dokládají splnění zvolené aktivity, jiné údaje se nevyplňují. 

Fotografii s důkazem o absolvování aktivity nahraj včas, nejdéle do data a hodiny uvedené v propozicích akce. Po skončení závodu není možné výsledek dodatečně nahrát a tvá aktivita nebude ve výsledkové listině (pokud máš objednanou medaili, tak ta ti dorazí bez ohledu na nahrání výsledku). Ber tak ohled na ostatní závodníky, kteří netrpělivě čekají na konečné výsledky a diplomy.

Proč mám ve výsledcích jiný čas?

Výsledné časy vždy automaticky přepočítáváme, protože takřka nikdo neběží vždy přesnou vzdálenost, ale má o nějaký ten metr více či méně. Z času a vzdálenosti vypočítáme tempo a dle něj vypočteme čas odpovídající zadání trasy závodu. Z tohoto důvodu může následně docházet k odchylkám +/- 1-3 vteřiny oproti času, který zobrazuje Vaše aplikace. Tento přepočet zajistí objektivnější výsledky závodu, kdy všichni mají svůj čas přepočten a jsou tak pro všechny stejné podmínky. Pokud jsi uběhl(a) například 5.15 km za 34 minut, máš tempo 6:36 min / km x 5 km (trasa závodu) = 33 minut, které ti zapíšeme do výsledků. 

Kde najdu diplom?

Diplom najdeš na stránce své registrační stránce po skončení závodu. Po termínu ukončení závodu (termín pro nahrání výsledků) zpracujeme došlé výsledky, ze kterých sestavíme finální výsledkovou listinu a všem účastníkům vystavíme diplomy, které jsou dostupné nejen na registrační stránce, ale i ve výsledkové listině. Pokud ve výsledkové listině diplom vedle svého jména nemáš, pravděpodobně sis při registraci zvolil(a) možnost nezobrazovat tvé příjmení. V tomto případě ani diplom nemůže být veřejný a musíš si ho stáhnout ze své registrační stránky.

Kdy mi přijde medaile?

Pokud máš objednanou účastnickou medaili, bude ti zaslána do 10 pracovních dnů (od startovního čísla 3000 do 14 pracovních dnů) po skončení závodu na poštovní adresu uvedenou při registraci. Pokud chceš zaslat v jedné zásilce medaile i pro členy své rodiny nebo přátele, kteří se závodu též účastní, uveď u všech registrací v adrese pro doručení stejné jméno adresáta a adresu a dle těchto údajů se pokusíme medaile zkompletovat do jedné zásilky. Dodatečné objednání medailí po termínu ukončení registrací není možné! Adresu pro zaslání medaile si můžeš kdykoliv sám(a) změnit na stránce s tvou registrací. Medaile přijde všem bez ohledu na dodání výsledků!

Nepřišla mi medaile

Pokud od distribuce medailí uběhlo 14 dní a ty ji stále ještě nemáš ve schránce, je možné, že se při posílání někde ztratila. V takovém případě vyplň reklamační formulář a my ti medaili pošleme znovu.