SkiAlp

TermínStart 25. 12. 2020 00:00
Konec 28. 02. 2021 23:59
RegistraceStart 27. 11. 2020 10:00
Konec 28. 02. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
SkiAlp - neměřená trať
SkiAlp - volná kategorie - děti
SkiAlp - volná kategorie
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Pro záznam měřených aktivit můžeš použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Runtastic, SportsTracker, Strava atd. Neměřená trať nepotřebuje záznam aktivity.

Aktivity je možné nahrávat do výsledků i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 25.12.2020 do 28.2.2021 

Zaregistruj se ještě do dalších 3 sportovních disciplín a zaplň originální rámeček na medaile!

SkiAlp

Virtuální SkiAlpový závod ve je tzv. vertikální závod, nebo-li závod v nastoupaných metrech. To znamená, že se při něm nebude hodnotit rychlost, čas, ani absolvovaná vzdálenost, ale celkový počet výškových metrů, které během jedné aktivity zvládneš nastoupat. Při registraci si nevybíráš žádnou konkrétní trať, ale zaregistruješ se do tzv. "Volné kategorie". Počet výškových metrů, které se ti podaří během aktivity nastoupat, je totiž jen na tobě. Výsledek už pak jen nahraješ prostřednictvím své registrační stránky (odkaz ti přijde v e-mailu hned po registraci) a to včetně důkazní fotky. Hned jak výsledek schválíme, najdeš se v průběžných výsledcích. 

NEMĚŘENÁ TRAŤ: Při registraci si můžeš zvolit i nezávodní trať, kterou není třeba nijak měřit. Pro splnění této trati se stačí zapojit do dané sportovní aktivity na libovolně dlouhou dobu a není nutné nijak dokládat, kolik výškových metrů jsi zvládl(a) nastoupat. Při zadávání výsledku stačí nahrát pouze fotku, ze které bude jasné, že jsi na SkiAlpy vyrazil(a). Už to může být pro někoho splnění osobní výzvy, za což si zaslouží diplom i medaili. Závodu se tedy můžeš zúčastnit i když nemáš možnost danou aktivitu změřit (zejména u dětí může být změření tratě opravdu komplikované). 

 Dospělé tratě: 

  • Neměřená trať
  • Volná kategorie 

 Dětské tratě:  

  • Neměřená trať
  • Volná kategorie

Unikátní virtuální závod pro sportovce z celé ČR

V programu Zimních virtuálních her jsou disciplíny inspirované nejběžnějšími světovými sportovními délkami/distancemi. Zapsáním na startovní listinu získáš:              

- Startovní číslo se svým jménem a zvolenou délkou trasy, které si můžeš vytisknout a běžet s připnutým číslem.

- Účastnický diplom s tvým jménem, dosaženým časem a umístěním v závodě v kategorii i v absolutním pořadí (v elektronické podobě PDF).

- Originální účastnickou medaili, kterou ti zašleme po skončení závodu na adresu do schránky.

 

Závod může být sportovním zpestřením tvého tréninku či dovolené. Může být testem tvé formy, nebo třeba jen zábavou, kterou si užiješ s přáteli. Zimní virtuální hry propojí skutečné sportování s online světem na celé planetě a budeš se do nich moci zapojit hned v několika disciplínách a poměřit tak síly s ostatními závodníky. Registrace i účast jsou přitom zdarma.

Na programu Zimních virtuálních her jsou: Běh, Běžecké lyžování, Sjezdové Lyžování, Snowboarding, SkiAlp, Vertikální chůze

Nyní máš možnost zúčastnit se historicky 1. Zimních virtuálních her, které ti umožní zapojit se z jakéhokoliv místa v republice, respektovat všechna epidemiologická opatření a poměřit síly ve vytrvalostním sportu s tisíci dalších amatérských, výkonnostních i profesionálních sportovců. Kromě startovního čísla a diplomu můžeš získat i podařenou účastnickou medaili. Účastnit se ve svých kategoriích mohou i děti. 

Motivace pro začátečníky, test pro zkušené, sportovní vzrušení pro všechny

Zimní virtuální hry navazují na Letní virtuální hry, kterých se na přelomu července a srpna zúčastnilo několik tisíc závodníků. 

Je to velmi jednoduché: během několika vteřin se přihlásíš k závodům, které tě nejvíc osloví a vybranou disciplínu absolvuješ ve skutečném světě. Svůj výkon změříš sportovními hodinkami, nebo jakoukoli aplikací v telefonu, která měří požadované údaje. Nakonec už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahraješ na web Zimních virtuálních her svůj výsledek a důkaz o svém výkonu (např. fotku, printscreen z prostředí Garmin Connect, Movescount, Endomondo, Strava apod.). Průběžné pořadí bude možné sledovat on-line. Vše je zdarma.

Popularita virtuálních běhů velmi rychle roste. Odpadá při nich veškerý ostych, který lidi občas odrazuje od účasti na skutečných závodech. Nemusíš mít strach, že tě někdo uvidí, nebo že skončíš poslední. Výhodou je i to, že můžeš závod absolvovat během delšího časového rozmezí. Dokonce je možné každý závod absolvovat vícekrát, nebo si vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů.

Jak funguji virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně se jej zúčastníš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš tuto výzvu, kterou absolvuješ svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek.

 

Najdi si ZDE téma, podcast, nebo osobnost, kterou chceš poslouchat!